Zawieszenie

Zdjęcie: Kelly Sikkema na Unsplash

Kochani, postanowiłam zawiesić bloga. Z decyzją tą zmagam się od dłuższego czasu i ciągle ją odkładam. Przyczyn jest kilka, chociaż właściwie można je sprowadzić do jednej – kończę studia doktoranckie i nadszedł czas, kiedy powinnam skupić się przede wszystkim na swojej pracy dyplomowej. Niestety, okazuje się, że kiedy ma się pracę i dwójkę dzieci, na doktorat zostaje niewiele czasu. Do tego jest to zajęcie obarczone ogromnym stresem – człowiekowi wiecznie się wydaje, że za mało czasu poświęcił temu lub innemu zagadnieniu, wykonuje mnóstwo nerwowych ruchów i zawsze ma problem z pieniędzmi. Dlatego nie chodzi nawet o to, że tak strasznie dużo godzin poświęcam pisaniu bloga (bo przecież widzicie po częstotliwości wpisów, że tak nie jest), ile raczej o stres, jakim jest świadomość, że gdzieś nie dostarczam – nie publikuję wpisów raz na tydzień ani nawet raz w miesiącu, nie zajmuję się rozwijaniem platformy, nie mam fanpage’a. Niby to miejsce zawsze miało być po prostu takim „moim” miejscem w sieci, które nie ma ambicji być czymś większym, ale jednak człowiek daje się wpędzić w myślenie „biznesowe”. Ta myśl, że coś się powinno zrobić, siedzi ciągle z tyłu głowy i dokłada się do i tak często kiepskiego samopoczucia. Dlatego nie chcę po prostu przestać pisać – wiem, że jeśli nie „zawieszę” bloga, będę ciągle do niego wracać myślami jak do niezrealizowanego obowiązku.

Wydaje mi się w tej chwili, że to nie na zawsze. Uwielbiam pisać, zawsze uwielbiałam i w pewnym sensie ten blog jest realizacją moich marzeń o „pracy w kulturze”. Dlatego sądzę, że wrócę. Zapewne wciąż będę wrzucać od czasu do czasu mini-recenzje czy ciekawe linki na grupę facebookową. Ale tutaj nie będę publikować.

Jeśli czujecie z takich czy innych przyczyn potrzebę, żeby się ze mną skontaktować, możecie pisać na: lady.noida@gmail.com lub znaleźć mnie na FB.

Mam nadzieję, że do zobaczenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s