Zamiast spamu #15

Dawno nie spamowałam, a zebrało mi się trochę dobra w zakładkach, więc niniejszym się dzielę.

Women Who Draw
Na początek strona, o której można by pewnie zrobić cały tekst. Jest to biblioteka artystek – graficzek, ilustratorek, rysowniczek. Idealne miejsce, jeśli szukacie kogoś do współpracy, ale też jeśli lubicie po prostu patrzeć na piękne ilustracje. Co ciekawe, artystki można wyszukiwać po pochodzeniu, religii, orientacji seksualnej i miejscu zamieszkania.

New Old Stock
New Old Stock to strona, gdzie znajdziecie stare zdjęcia z publicznych archiwów z całego świata. Nie obejmują ich prawa autorskie, więc możecie wykorzystać je w dowolny sposób, a jeśli nie macie ochoty, warto je sobie po prostu poprzeglądać.

Jeśli podobnie jak ja macie alergię na coachów i rozwój osobisty, polecam nienowy już tekst Magazyn Porażka: Jak naprawdę myślą bogaci? Autor rozprawia się z przekonaniem, że żeby zostać bogatym, wystarczy zmienić nawyki, a także tłumaczy, czym jest „asshole effect”. Dla tych, którzy poczują się przekonani, funkcjonuje również fanpage na Facebooku.

Czy heteroseksualne kobiety mają się dobrze? Zapytuje (nie do końca na serio) autorka tekstu w serwisie Autostraddle (dla niewtajemniczonych – to portal dla osób LGBTQ). Z jej obserwacji wynika, że nie bardzo.

Ponieważ ostatnio rzucam się na wszystko, co ma w nazwie „socjologiczny” (mam nadzieję, że ten uboczny objaw studiów doktoranckich wkrótce przestanie mnie dręczyć), z przyjemnością przeglądam Sociological Images. Autorka zajmuje się zagadnieniami głównie z poletka amerykańskiego, ale i tak miło poczytać.

I jeszcze paczka tekścików na tematy różne:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s