I feel stupid

Gdybym musiała cofnąć się w czasie do jakiegoś okresu z mojego życia (do czego, prawdę mówiąc, specjalnie bym się nie paliła), mogłabym skoczyć o dziesięć lat wstecz albo może do okresu dzieciństwa. Ale nigdy, przenigdy, za żadne skarby nie chciałabym wrócić do momentu, kiedy miałam naście lat. Bycie nastolatkiem to z mojej perspektywy koszmar i horror w ciapki. Zero pewności siebie, człowiek skazany na jedno szkolne towarzystwo i ten ciągły przymus podobania się. Brr.

I feel stupid doskonale pokazuje ten stan. Główna bohaterka to istota ewidentnie nieprzystosowana do rzeczywistości – nie maluje się, nie stroi i nie zależy jej na tym, żeby podobać się chłopakom. Hobby, które jeszcze do niedawna było „cool”, nagle już jej nie przstoi. Musi odnaleźć się w tym nowym świecie wczesnej dorosłości. Tylko jak?

Ten film to prawdziwa perełka. Reżyseria, scenariusz, zdjęcia, aktorstwo – wszystko gra. W dodatku opowiada o dorastaniu dziewcząt, co się jak wiadomo rzadko się zdarza w kinematografii. Reżyserką jest kobieta, Milena Pastreich. Film ma również kobiecą scenarzystkę, Anę Lily Amirpour. Być może słyszeliście o niej przy okazji jej filmowego debiutu, który narobił sporo szumu w Sundance – A Girl Walks Home Alone At Night.

Bardzo polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s