Kiedy byliśmy młodzi

Kiedy myślę o pierwszych dwóch latach moich studiów, to wyglądały one właśnie tak. Fakty co prawda były inne, ale emocje – ta mieszanina euforii, niepewności, depresji – te same. Jakieś straszliwie intensywne emocjonalne więzi, po których potem nie zostawał ślad. I to światło, ciepłe światło wczesnej jesieni i późnych czerwcowych wieczorów.

Seville

The First

 Lowland Fell

 Zastanawiam się, dlaczego temat wczesnej dorosłości jest tak bardzo eksplorowany w kinie. Czy to świadczy o niedojrzałości twórców? Czy powody są natury, nazwijmy to, estetycznej – młodych ludzi uważa się za ładniejszych, więc wybacza im się, nawet jeśli robią rzeczy, które wymykają się definicji „normy”? A może powrót do momentu formowania się naszych osobowości jest tak fascynujący dlatego, że w gruncie rzeczy i wbrew temu, co sami chcielibyśmy na swój temat myśleć, nigdy nie jesteśmy do końca ukształtowani?

2 comments

  1. Temat wczesnej dorosłości lub momentu, kiedy myślimy, że jesteśmy już dorośli (nastolatkowie) jest tak często wykorzystywany w filmach, książkach, serialach itd. dlatego, że my sami te czasy bardzo idealizujemy? Dlaczego? Bo wtedy czuje się wszystko bardziej i mocniej. Te wszystkie „pierwsze razy”, przyjaźnie „na śmierć i życie”, nasze niezwykle czułe emocje. Dla mnie taki był okres liceum i pierwszy rok studiów. Później wpadłam już w manierę, że wszystko już przecież było, a ludzie przychodzą i znikają z naszego życia, podobnie jak my z ich 😉
    To piękny czas, kiedy nie martwisz się rachunkami, pracą, pitami i tymi innym „dorosłymi” sprawami, które trochę zabijają radość.

    Dzięki za ten wpis, bo dzięki niemu też sobie wróciłam myślami do fajnych wspomnień 🙂

    • Czytałam gdzieś ostatnio, że tak dobrze pamiętamy ten okres, bo wtedy intensywnie kształtowała się nasza osobowość – po prostu dobrze pamiętamy to, co na nas wtedy wpłynęło.

      Dla mnie ten czas nie był raczej piękny, tylko mocno depresyjny, ale fakt, że pamiętam go dobrze i właśnie w takim ciepłym świetle (wizualnie).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s