Zamiast spamu #4

Wybitnie nie mam ostatnio dwóch rzeczy, niezbędnych do prowadzenia bloga: weny i czasu. Pewnie to wszystko wina zimy, która, choć niby traktuje nas w tym roku stosunkowo łagodnie, i tak trzyma dłużej, niż nakazywałaby przyzwoitość (przyzwoitość nakazuje, żeby zima trwała nie dłużej niż trzy tygodnie, to taka informacja dla tych, którzy się zastanawiają).

calvin and hobbes

Tymczasem w internetach wiele się dzieje. Po pierwsze, reklamodawcy (inni niż Dove) najwyraźniej połapali się, że na feminizmie można zarobić:

Świat obiegła też reklama, w której dziewczynki robią coś innego niż stroją się i swoje lalki (coś film mi się nie chce wkleić na stronę, musicie zajrzeć tutaj). W dodatku reklama tej firmy została wyświetlona w czasie Super Bowl, czyli najbardziej ociekającego testosteronem wydarzeniu w amerykańskiej telewizji. Nie wiem, czy to zdrowo – ludzie mogą przeżyć straszny szok, jeśli pomiędzy seksistowkimi reklamami samochodów, biznesów internetowych i innych „męskich” rzeczy zobaczą coś takiego.

Dysonans poznawczy może ich zabić.

I pomyśleć, że jeszcze w 1981 roku dziewczynki mogły bawić się, czym im się żywnie podobało i nosić inne kolory poza różowym.

lego-ad-1

Poza tym z całkiem innej, nie feministycznej, ale raczej sentymentalnej beczki, serdecznie polecam ten komiks wszystkim, którzy pamiętają jeszcze, jak to było jeździć samochodami bez pasów. Piękna rzecz (komiks, nie jazda bez pasów).

Poza tym, też ze względów sentymentalnych, szalenie podobają mi się te X-filesowe obrazki (ale inne też są, np. Sherlockowe i Doktorowe).

A jeśli jesteśmy już przy ładnych obrazkach, to polecam tę stronę. Bo nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie ten moment, że nie będzie można już zrobić podobnych zdjęć.

I na koniec jeszcze coś, co rozśmieszyło mnie dzisiaj do łez. Żeby nie było tylko sentymentalnie i ponuro, chociaż też o zimie.

invade russia

2 comments

  1. Reklamy GoldieBlox sprawiają, że albo chcę się cofnąć w czasie by móc bezkarnie sobie tych zabawek zażyczyć, albo chcę zajść jak najszybciej w ciążę, by moja córka mogła zacząć się nimi bawić 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s