Szybki przegląd prasy

Dawno nie było przeglądu prasy, najwyższy czas to nadrobić. Jakoś tak wyszło, że ostatnio czytałam dużo krytycznych artykułów dotyczących rozmaitych grup dyskryminowanych.

Oto kilka najciekawszych.

My So-Called ‘Post-Feminist’ Life in Arts and Letters. Czyli dlaczego nie żyjemy w erze post-feminizmu, chociaż może nam się tak wydawać.

Hollywood Whitewashing. Jak to nie jesteśmy równi, skoro jesteśmy równi.

From ‘Californication’ to ‘Veep’ – The TV Shows That Hired No Women Or Writers Of Color in 2011-2012. Bo warto wiedzieć, kto pisze nasze ulubione seriale.

“But she’s a talented actress!” Na czym polega różnica pomiędzy Jennifer Lawrence a Gabourey Sidibe, skoro obie są utalentowanymi aktorkami z Oscarem na koncie? Możecie zgadywać trzy razy.

If men posed like women. I znów temat tego, co pokazują kobiety, a czego nie pokazują mężczyźni w kolorowych magazynach.

A żeby nie było tak całkiem poważnie:

Japońskie uczennice dają czadu. I imitują anime.

Ciężki jest los programistki.

Polecam też zapoznanie się z najstraszliwszą chyba obecnie stroną w polskim internecie, czyli facebookową stroną Rodzinki Stokowskich.  Potworna jest nie tyle sama strona, co komentarze pod nią (chociaż strona też budzi we mnie bliżej niezidentyfikowaną grozę). Nie wiem już nawet, które są straszniejsze – czy te, których autorzy nie zajarzyli ironii, czy może te, których autorzy ironii są jak najbardziej świadomi.

A w ramach komentarza nadzwyczaj śmieszne i niepokojąco prawdziwe Och, sałatko, przestań! Jesteś taka zabawna!

Miłej lektury!

5 comments

    • No proszę. Zupełnie się nie spodziewałam. Znaczy że zapragniesz więcej przeglądów, bo co do linków to miałam nadzieję, że dla innych też okażą się ciekawe 🙂 W takim razie spróbuję częściej 🙂

      • Swego czasu – gdy miałam sprawniejszy Internet – sama lubiłam poszperać w Internetach w poszukiwaniu ciekawych artykułów na ważne tematy.
        A ponieważ mamy dość podobne gusta/poglądy z przyjemnością poczytam coś, co polecisz. W ten sposób przynajmniej zaoszczędzę sobie trochę czasu na wyszukiwaniu artykułów wartych uwagi 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s