Bulgot rodem z Mordoru, czyli smacznego cz. I

Wakacje… gorące plaże… zimne drinki… piękne, opalone ciała… Tego wszystkiego można doświadczyć, kiedy spędza się urlop gdzieś w tropikach, a nie jak ja nad polskim morzem, gdzie, jak wskazuje doświadczenie, przez połowę czasu pada, a przez resztę mży. Na szczęście wakacje powoli dobiegają końca, więc można z czystym sumieniem wrócić z wojaży i znowu zabrać się do pracy. Postanowiłam powrócić z krótkim cyklem, dotyczącym jedzenia. W końcu idzie zima, należy napaść nasze brzuszki i zebrać niezbędne do przetrwania ponurych miesięcy sadełko.

Zaczniemy jednak przewrotnie od sposobów, w jakie gotować nie należy. To znaczy oczywiście wtedy, kiedy chcemy zjeść efekty naszej pracy w kuchni. Bo jeśli chcemy dobrze się bawić, dużo wypić lub nauczyć szwedzkiego, wszystkie poniższe kanały YouTube serdecznie polecam.

Szwedzki kucharz
Mówi językiem przypominającym bulgot rodem z Mordoru (nie znam szwedzkiego i nie mam pojęcia, czy rzeczywiście wykrzykiwane przez głównego kucharza komendy mają cokolwiek wspólnego z tym z szlachetnym językiem). Rzuca się na niewinnych kolędników. Okrutnie bałagani. Ale efekty jego pracy wydają się całkiem smaczne.

Gotowanie pod wpływem
A gdyby tak do obiadu otworzyć butelkę wina? Może wypić ją w trakcie gotowania? I jeszcze jdeną? I kloejną…? Włścwiee pco kmu obaid…

Tatar z tofu
Szatan, szatan, ciemność, piekło, warzywka z tofu!

Ojcowie w kuchni
Wiadomo, że żaden ojciec nie zastąpi w kuchni prawdziwej Matki Polki. Ale dzięki Robowi Barettowi może przynajmniej spróbować. Przepis podano również w wersji dla upośledzonych operowo.

Kukiełkowo
Szwedzki kucharz z Muppetów to już klasyka. Tym razem w nieco odświeżonej i bardziej muzycznej odsłonie.

W następnej części będzie o ludziach, od których rzeczywiście możemy się nauczyć co nieco o gotowaniu.
Smacznego!

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s